Į pirmą puslapį

Hibridinių elektrinių automobilių patikra

Hibridinis elektrinis automobilis (Hybrid Electric Vehicle, HEV) naudoja vidaus degimo variklį ir HV (high voltage) bateriją, varančius elektrinius variklius. Elektrinis variklis padeda vidaus degimo varikliui veikti taupiau. Hibridinis automobilis gali važiuoti varomas vidaus degimo, vidaus degimo ir elektros ir tik elektros variklio.

Toyota Prius (nuo 2010 m 3 kartos) su vien tik elektriniu varikliu nuvažiuoja iki 4 km.

Hibridinių eletrinių automobilių nereiktų tapatinti su tikraisiais elektromobiliais (Battery Electric Vehicle, BEV). Taip pat reikia žinoti skirtumą tarp visiško elektrinio hibrido ir HEV. Visiškai elektrinis hibridinis automobilis turi galingą ličio-jonų bateriją, kuri gali gūti kraunama iš tinklo. Toks automobilis Toyota Prius Plug-in Hybrid varomas vien tik elektrinio variklio gali nuvažiuoti 25 kilometrus.

Toyota Prius baterija
Toyota Prius baterija

Hibridinė pavara, taip vadinama „Hybrid Synergy Drive“, susideda iš benzininio variklio, HV baterijos, elektros variklio (-ių) ir kitų hibridinių komponentų.

Hibridiniuose automobiliuose naudojamos Nikelio-metalo arba Ličio-jonų HV (high voltage) baterijos.

HV baterijoms gamintojai suteikia garantiją sakykim Toyota Prius antros generacijos (2004-2009m) automobiliams suteikiama 8-rių metų garantija.

HV baterijos tarnavimo laikas yra ribotas, todėl labai svarbu žinoti ar vis dar HV baterija atitinka gamyklinius techninius reikalavimus.

Ar galima patikrinti HV bateriją, naudojant paties automobilio paradigmą?
Taip, galima. HV baterijos patikra užtruks 30 min.

V. Ščerbinsko firma
Kuršių g. 9A - 54
Kaunas
Dirbame darbo dienomis 9:00 - 18:00
Tel.: 8 683 97284
El. paštas: scerbinskas@gmail.com
Už automobilio iliustraciją dėkojame Susan Murtaugh